Atrakcje w Wiśle

Wisła posiada niezwykłą magię przyciągania – zarówno zimą i latem tętni życiem do późnych godzin nocnych, jest to również jeden z największych kurortów narciarskich w kraju. Ze względu na wspaniałe okolice i możliwości górskich wędrówek po Beskidzie Śląskim, jak i bogatą ofertę noclegową – przez wielu jest nazywana Perłą Beskidów.

Warto odwiedzić Rynek pełen małych kramów z rękodziełem, Dom Zdrojowy – gdzie można podziwiać rzeźbę Adama Małysza z czekolady i Amfiteatr – w którym w sezonie letnim często organizowane są koncerty i występy polskich kabaretów. Dużą atrakcją stanowi możliwość zwiedzenia Zamku – Rezydencji Prezydenta RP, myśliwskiego
Zameczku Habsburgów, Galerii sportowych trofeów Adama Małysza czy Muzeum Beskidzkiego. Warto też się wybrać do pobliskiego Koniakowa, które słynie z jedynego w Polsce Muzeum Koronki.

W Wiśle znajduje się wiele ośrodków narciarskich, a białe szaleństwo można tutaj uprawiać od połowy grudnia do marca. Jedną z największych jest Soszów oferujący sześć tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Łączna długość tras wynosi prawie sześć kilometrów, a najdłuższa z nich liczy 1900 metrów. Na szczyt miłośników nart i snowboardu przewozi czteroosobowa kolej linowa i cztery wyciągi orczykowe. Do najbliższego wyciągu (Skolnity) z Sepii SPA jest tylko 2200 metrów!

Wisła to również wymarzone miejsce dla miłośników „dwóch kółek” – wiślańskie gronie mają dość strome zbocza i płaski grzbiety – czasami różnica poziomów sięga nawet kilkuset metrów! Amatorzy spokojniejszych szlaków rowerowych mogą wybrać trasy położone w dolinie rzeki Wisła. W sezonie letnim, nasi goście mają możliwość wypożyczenia rowerów.